Jak przebiega adopcja?

Jeśli chcesz zaadoptować zwierzę, umów się telefonicznie na wizytę 535361111.

Schronisko może prosić o wypełnienie ankiety, czy przeprowadzenie wizyty przed adopcyjnej, by sprawdzić, w jakich warunkach będzie mieszkało zwierzę. Będzie chciało wiedzieć, jakie masz doświadczenia ze zwierzętami i jaki styl życia prowadzisz.

Po pozytywnym rozpatrzeniu prośby o adopcję spisuje się umowę. Adoptować zwierzę może tylko osoba pełnoletnia, legitymująca się dowodem tożsamości.

W przypadku adopcji psa musisz mieć ze sobą smycz i obrożę, przy adopcji kota transporterek.

Psy i koty gotowe do adopcji, są ogłaszane na naszej stronie : https://www.facebook.com/groups/823481699787766/

Zanim się zdecydujesz na psa

Pies musi wychodzić na minimum dwa spacery dziennie, w tym jeden dłuższy. Pies musi poznawać świat, węszyć, wybiegać się.

Wszyscy członkowie domu muszą wyrazić zgodę na adopcję psa.

W razie wątpliwości czy nie mamy alergii, warto zrobić testy.

Trzeba mieć świadomość, że nie wszędzie można zabrać ze sobą psa. Dobrze mieć kogoś zaufanego, kto się nim zajmie, gdy wyjedziemy np. na wakacje.

Jeśli jesteś osobą starszą, pomyśl o adopcji psa już dojrzałego by nie tęsknił jak Ciebie zabraknie. Osoby starsze, czy samotne muszą mieć kogoś zaufanego i przejmą psa w razie choroby czy śmierci.

Utrzymanie psa to duża odpowiedzialność i niekiedy niemała kwota. Zalecamy kupowanie lepszej karmy, aby uniknąć problemów zdrowotnych psa. Trzeba opłacać coroczne szczepienia, a w przypadku choroby – leczyć psa.

Pies czasem brudzi, zostawiając ślady na podłodze, wylewając wodę z miski, gubiąc sierść. Może niszczyć w domu, gryźć różne rzeczy. Może mu się zdarzyć, że nasika, zwymiotuje. Może wyć, szczekać gdy zostanie sam w domu. Jeśli to Cię przeraża, raczej zrezygnuj z adopcji psa.

Psa bierze się na zawsze, na dobre i na złe. On będzie Cię zawsze kochał a jedynym jego pragnieniem jest to, że to odwzajemnisz.