Pomóż Nam pomagać

Codzienne zmaganie się z cierpieniem zwierząt przerasta nasze wyobrażenia. Nie cierpi ciało, mimo wywożenia setek taczek z psimi kupkami, sprzątanie, poświęcanie każdej chwili naszym podopiecznym, walka o każdy godny dzień dla nich, zero czasu dla siebie… Boli to, co słyszymy od ludzi, którzy zgłaszają nam psy… Boli niepewność czy uda nam się pomóc kolejnemu, czy zdążymy coś zrobić zanim inni wyrządzą krzywdę… I tak kolejne zgłoszenie za zgłoszeniem…
Psy porzucone, chude, głodne, przerażone. Urósł za duży, znudził się, sika lub niszczy w domu. Wyrzucone bo stare, bo chore, bo suka, bo w cieczce. Suczki rodzą gdzieś w norze lub opuszczonym miejscu swoje małe. Te bez kontaktu z człowiekiem dziczeją.
Są wyrzucane do lasów, odległych wsi, pól. Przywiązywane do drzew, wyrzucane z samochodów.
Uderzane widłami, łopatą, kamieniami, czym popadnie, byle odgonić psa, który nierzadko podchodzi pod czyjąś posesję prosząc o pomoc. Czym dłużej to trwa pies robi się nieufny, nawet agresywny.
Niektórzy nie wiedzą lub nie chcą dzwonić do gmin, które mają obowiązek przyjąć zgłoszenie. Bywają też gminy , które mimo wielu zgłoszeń , nie reagują. Dlatego dochodzi do różnych tragedii.
Stan takiego psa jest już najczęściej tak ciężki, że wymaga kosztownego leczenia, operacji, specjalnej diety, rehabilitacji, pomocy behawioralnej.
Mamy pod opieką ponad 160 psów, w tym większość na naszym utrzymaniu. Niektóre wymagają ciągłej opieki i specjalistycznej karmy. Codziennie są nowe zgłoszenia i mimo wszelkich starań bez Waszej pomocy jest bardzo ciężko.


Bardzo prosimy o pomoc finansową wpłacając na konto naszego Stowarzyszenia Ochrony Praw Zwierząt ” Cane Ferito”

mBank :  48114020040000360278374364

paypal: sopzcaneferito@gmail.com

 

Można też przywozić:
Karmę suchą, mokrą, smaczki, żwacze, czyste koce, zabawki, smycze, obroże.
Bardzo prosimy o nie kupowanie taniej karmy z marketów, po której nasze pieski mają niestety biegunki.

Można kupować np: Acana, Bosch, Eukanuba, Royal Canin, Taste of the Wild, Brit, Dolina Noteci itp.

Gorąco zachęcamy też do adopcji naszych psiaków.
Ich historię oraz zdjęcia można zobaczyć też na naszej stronie facebooka :
https://www.facebook.com/hotelwmlynku/

POMÓŻCIE NAM POMAGAĆ

Możesz wspomóc finansowo nasze schronisko, przeznaczając 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego na numer KRS: 0000 445 475            w informacje uzupełniające wpisując Schronisko Rudnik

lub wpłacając na konto naszego Stowarzyszenia Ochrony Praw Zwierząt ” Cane Ferito”
mBank :  48114020040000360278374364

paypal: sopzcaneferito@gmail.com

  • Za wszelką pomoc dziękujemy.
Close Menu